Intuitivní lidé

Ničí vás vypjaté situace? Jste unaveni z pobytu v početné společnosti? Cítíte emoce druhých, jako by byly vaše vlastní? Kniha Intuitivní lidé se věnuje lidem, kteří se označují jako „intuitivně-vnímaví“ a často mají komplikovaný život, i když jde o lidi usměvavé, empatické a ochotné pomoci v každé situaci.

Pravděpodobně jste člověk se silnou intuicí – člověk, který je velmi citlivý na energie ostatních. Intuitivně-vnímaví lidé jsou speciálním typem senzitivních lidí, kteří tvoří asi pětinu populace. Prožívají svět skrze své smysly, výrazně se zajímají o ostatní, jsou všímaví a často jsou okolím označováni za nesmírně moudré a „vědoucí“.
Techniky obsažené v knize již pomohly tisícům vnímavých lidí objevit a rozvinout jejich úžasný dar.

Titul mě zaujal svým zaměřením, cílí totiž na intuitivní lidi a nabízí jim cestu vlastního poznání a pochopení intuitivního daru.

Heidi Sawyerová, terapeutka a autorka knihy, se zaměřuje na skupinu lidí, kterou nazývá intuitivně-nadaní. Tito lidé oproti ostatním vykazují zvýšenou citlivost na prostředí a emoce ostatních. Dokáží vidět skrze „masky chování“, které ostatní vystavují navenek, a jsou skvělými přáteli, kolegy a pomocníky, protože je jejich povaha předurčuje k tomu, aby pomáhali.

Takový člověk ale není tak usměvavý, milý a šťastný, jak se navenek jeví. Intuitivní lidé mají své vlastní problémy – unavuje je velká společnost, emoce a pocity lidí; sami často trpí nedostatkem sebevědomí a neví, co si počít se svým „darem“ – nebo prokletím; jsou chronicky altruističtí, připadají si, jakoby jejich práce nebyla jejich prací.

Cíl knihy je poměrně jasný a přímočarý – ukázat takto citlivým lidem, že nejsou sami, seznámit je s principy fungování intuitivně vnímavého člověka ve společnosti a pomoci najít vnitřní rovnováhu a klid. To vše je v knize rozděleno do dvou velkých kapitol: v první se čtenář seznamuje s tím, jak rozumět intuitivně-vnímavému člověku (a tedy možná sám sobě); ve druhé je věnován prostor rozvoji schopností intuitivně vnímavého člověka.

Celé povídání je doplněno poznámkami z autorčina života, praxe a pravdivými příběhy, což se mi na knize moc líbí. I když nemusím být zrovna intuitivně-vnímavým člověkem, ve spoustě věcí v knize jsem se našel a tím, že mám možnost se seznámit s některými aspekty své povahy, můžu posílit svou vnitřní stabilitu.
Naopak se mi místy nelíbila přílišná „spiritualita“ autorky, která často mluví o dálkovém spojení s lidmi a o určitých aurických vizích, to je ale věcí názoru a jako osoba, která ničemu podobnému nebyla přítomna, to nemůžu hodnotit.

Shrnutí

Kniha je zajímavou cestou do života intuitivně-nadaných lidí. Perfektně se ale hodí všem citlivějším lidem, kteří mají zájem o rozvoj své empatičnosti a možná hledají větší životní stabilitu. Pokud máte zájem o osobní rozvoj v oblasti emocí, kniha stojí za přečtení.

HODNOCENÍ:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *