Kniha života (All Souls Trilogy: III)

Čeští fanoušci se konečně dočkali třetího dílu Času čarodějnic. Po velmi nepříjemných peripetiích s posouváním překladu se konečně máme šanci dozvědět, jak celý příběh dopadne.

Hlavní hrdinové a milenci, čarodějnice Diana Bishopová a upír Matthew Clairmont, se vracejí v čase z alžbětinského Londýna zpět do naší současnosti. Diana je těhotná a o to víc odhodlaná bránit se proti těm, kteří chtějí ukrást a zneužít tajemství objevené čarodějnicemi v dávných dobách a ukryté v tajemném Ashmoleově svazku. Než se však Dianě a Matthewovi podaří odhalit obsah tajného rukopisu alias Knihy života, musí uhájit i svůj zakázaný vztah.

Diana s Matthewem se vrací do současnosti – čeká na ně ale několik nepříjemných překvapení. Diana se musí srovnat se ztátou v rodině a  s tím, že po ní jde Kongragace. Jak se ale sama brzo dozví, existují bytosti, o kterých Kongregace nemá ani tušení. Některé z nich jí pomohou, další se jí budousnažit dostat.

Na poslední díl této trilogie jsem se velice těšil a musím říct, že kniha předčila má očekávání. Často se říká, že kvalita příběhu s každým dalším dílem klesá, já se teˇale nemůžu rozhodnout, jestli byla lepší jednička nebo trojka. Každopádně se jedná o sérii, která by v knihovnách fanoušků fantasy neměla chybět.

Hodnocení: 100 %
Informace o knize:
Deborah Harkness: Kniha Života – 3. díl série. Vydalo nakladatelství Knižní klub v roce 2015. Kniha má 512 stran.

A jedna skvělá zpráva na závěr – už se pracuje na seriálu! Deborah to oznámila na svém Facebooku a zároveň odhalila, že bude jedním z producentů:

 

A Discovery of Witches Television Update–from me:

As some of you might have seen, there is news on the television…

Zveřejnil(a) Deborah Harkness dne 8. únor 2016

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *